Tietoa yhdistyksestä

 

Hyvät soudun ystävät !

Perusharjoittelujakso tulevaa kesää varten on parhaimmillaan. Kaikki aktiviteetit kesää varten luovat perustan hyvälle tuloksen teolle tulevissa kisoissa kesällä 2019.

Veneet ovat Pappilan rannassa edellisten vuosien tapaan ja kesäharjoittelukausi voi alkaa.

Hyvän suosion saaneet kesäiset kuntosoudut jatkuvat edelleen vanhan Pappilan rannassa kirkonkylässä kesäkuussa keskiviikkoisin klo 18.30.

 Omat nettisivut

Netissä Iitin Soutajat tavoittaa osoitteesta www.iitinsoutajat.iitinlatu.com pyrimme saamaan kaiken ajankohtaisen tiedon sivuille sitä mukaa kun tiedotettavaa ilmenee.

Jäsenmaksu ja lisenssi

Seuran vuosittainen jäsenmaksu on 30 €, alle 18- vuotiaat 5 €, maksua suorittaessa muista ilmoittaa maksunsaajalle kenttään nimesi ja osoitteesi, s.posti osoitteesi ja tarvittaessa syntymäaikasi .

Jäsenmaksu maksetaan POP FI67 5069 0140 0395 84 tilille toukokuun 20. päivään mennessä. Lisenssit vuodelle 2019 hankitaan jälleen henkilökohtaisesti. Lisenssiasiat voi hoitaa osoitteessa  http://www.melontajasoutuliitto.fi/liitto/lisenssit/
SM-kilpailuihin kilapilulisenssit ja ilmoittautumisen kisoihin vuodelle 2019 jokainen hoitaa itse.
Huom. Kilpailuihin voi osallistua vain ne seuran jäsenet jotka ovat maksaneet jäsenmaksun.

Mikäli käytössäsi ei ole nettiyhteyttä, sovi käytännön järjestelyistä jonkin kaverisi kanssa.

Alustavasti tulevia tapahtumia

Sulkavalla 52. Suursoudut 11.-14.7.2019, osallistuminen perjantain yösoutuun on jo suoritettu. Kts. sivut http://www.suursoudut.fi/

Tarkempia tietoja kilpailuista on liiton nettisivuilla www.melontajasoutuliitto.fi 

Tiltusoudut 

9.6.1996 aloitetut Tiltusoudut järjestetään jälleen Jokuessa lauantaina 26.5.2018 lähtö n. klo 13.00. 

 

 Toimihenkilöt

 

Puheenjohtaja Kirsi Vahvelainen puh. 0405 360 360 (kipa.vahvelainen(at)gmail.com)


Varapuheenjohtaja Jaana Tanhuanpää 0407 210 479 (jaana.tanhuanpaa(at)suomi24.fi)


Sihteeri Antti Kankkunen puh. 0400 722 067 (antti.kankkunen(at)antka.fi)


Rahastonhoitaja Antti Kankkunen puh. 0400 722 067 (antti.kankkunen(at)antka.fi)


Kalustovastaava Hannu Ojala puh. 0405 412 982 (hannu.ojala(at)iitti.fi)


Seppo Arola puh. 0405 048 831 (seppo.arola(at)iitinlatu.com)


Jukka Laitinen puh. 0400 808 450 (jukka.p.laitinen(at)suomi24.fi)


Taru Salminen puh. 0405 904 683 (tarusalminen(at)pp.inet.fi


Sanna Nio puh. 0500 358 838 (sanna.nio(at)nio.fi)


Sari Tähtinen puh. 0503 299 755 (sari­­­­­­_tahtinen(at)hotmail.com)