Tietoa yhdistyksestä

 

Hyvät soudun ystävät !

Perusharjoittelujakso tulevaa kesää varten on parhaimmillaan. Kaikki aktiviteetit kesää varten luovat perustan hyvälle tuloksen teolle tulevissa kisoissa kesällä 2018.

Veneet ovat Pappilan rannassa edellisten vuosien tapaan ja kesäharjoittelukausi voi alkaa.

Hyvän suosion saaneet kesäiset kuntosoudut jatkuvat edelleen vanhan Pappilan rannassa kirkonkylässä kesäkuussa torstaisin klo 18.30.

 Omat nettisivut

Netissä Iitin Soutajat tavoittaa osoitteesta www.iitinsoutajat.iitinlatu.com pyrimme saamaan kaiken ajankohtaisen tiedon sivuille sitä mukaa kun tiedotettavaa ilmenee.

Jäsenmaksu ja lisenssi

Seuran vuosittainen jäsenmaksu on 30 €, alle 18- vuotiaat 5 €, maksua suorittaessa muista ilmoittaa maksunsaajalle kenttään nimesi ja osoitteesi ja tarvittaessa syntymävuosi (alle 18- vuotiaat).

Jäsenmaksu maksetaan POP FI67 5069 0140 0395 84 tilille toukokuun loppuun mennessä. Lisenssit vuodelle 2018 hankitaan jälleen henkilökohtaisesti. Lisenssiasiat voi hoitaa osoitteessa  http://www.melontajasoutuliitto.fi/lisenssit/

Mikäli käytössäsi ei ole nettiyhteyttä, sovi käytännön järjestelyistä jonkin kaverisi kanssa.

Alustavasti tulevia tapahtumia

Sulkavalla 51. Suursoudut 5.-8.7.2018, osallistuminen on jo suoritettu. Kts. sivut http://www.suursoudut.fi/

Tarkempia tietoja kilpailuista on liiton nettisivuilla www.melontajasoutuliitto.fi 

Tiltusoudut 

9.6.1996 aloitetut Tiltusoudut järjestetään jälleen Jokuessa lauantaina 26.5.2018 lähtö n. klo 13.00. 

 

 Toimihenkilöt

 

Puheenjohtaja Kirsi Vahvelainen puh. 0405 360 360 (kipa.vahvelainen@gmail.com)


Varapuheenjohtaja Pekka Mukula puh. 0400 556 610 (pekka.mukula@pp.inet.fi)


Sihteeri Antti Kankkunen puh. 0400 722 067 (antti.kankkunen@antka.fi)


Rahastonhoitaja Pekka Mukula puh. 0400 556 610 (pekka.mukula@pp.inet.fi)


Kalustovastaava Hannu Ojala puh. 0405 412 982 (hannu.ojala@iitti.fi)


Seppo Arola puh. 0405 048 831 (seppo.arola@iitinlatu.com)


Jukka Laitinen puh. 0400 808 450 (jukka.p.laitinen@suomi24.fi)


Jaana Tanhuanpää puh. 0407 210 479 (jaana.tanhuanpaa@suomi24.fi)


Sanna Nio puh. 0500 358 838 (sanna.nio@nio.fi)


Sari Tähtinen puh. 0503 299 755 (sari­­­­­­_tahtinen@hotmail.com)